تبلیغات
حامد - علی جون

علی جون [ورزشی , ]

AK8_asian04_9.jpg

شماره ۸ بایرن:

طبق گزارش وب سایت باشگاه بایرن مونیخ، در فصل جدید علی کریمی پیراهن شماره هشت این باشگاه را بر تن خواهد کرد. پیراهنی که در فصل پیش بر تن تورستن فرینگز بازیکن سابق نیم برمن بود.

بدینصورت هواداران علی کریمی و دوستداران فوتبال کماکان هنر مندی های علی کریمی را با شماره مورد علاقه خود - 8 - در میادین ورزشی خواهند دید.

۸ تیر ۸۴-مونیخ:

امروز ساعت 8 صبح به وقت مونیخ علی کریمی وارد اینIMG_1762resize.jpg شهر شد. مسئولین باشگاه بایرن مونیخ ضمن استقبال از ورود ستاره جدید خود در فرودگاه، او را به هتلی که محل اسکان موقت کریمی است منتقل نمودند.
علی کریمی چند روز آینده را با کمک باشگاه به مهیا کردن محل اقامت و وسیله حمل و نقل خود خواهد پرداخت تا بتواند صبح روز دوم جولای، با آرامش خاطر هر چه بیشتر در اولین جلسه تمرین تیم جدید خود حضور یابد.
در همین رابطه نظر کریمی را جویا شدیم: "مهمترین مسأله برای من هماهنگی هرچه بهتر و سریعتر با تیم جدیدم است. روزهای سختی را پیش رو خواهم داشت چرا که مطمئنا تمرینات معروف آقای ماگات و نظم آلمانی باشگاه با شرایط تیم های قبلی متفاوت خواهد بود. امیدوارم بتوانم به سرعت با تیم و شرایط جدید هماهنگ شوم."  

اولین تمرین کریمی در بایرن:

علی کریمی در اولین تمرین تیم بایرن مونیخ پس از تعطیلات تابستانی شرکت کرد. هوای بارانی تأثیر منفی روی ستاره ملی پوش ایرانی نداشت. وی ابراز کرد:" از اینکه اینجا هستم لذت میبرم". hspace=0

 کریمی به هماهنگی با فرهنگ و زبان جدید اهمیت زیادی می دهد. ماگات در این خصوص گفت: " باید به او زمان بدهیم". اشنایی بازیکن 26 ساله با زبان آلمانی در حد "صبح بخیر" و "عصر بخیر" میباشد.

 کریمی بازیکن شایسته و دارای دید تهاجمی است، اما خبرگزاریها طرز برخوردش را زیر سؤال بردند. ماگات در این مورد گفت:" برای او روشن کردم که فوتبال در اروپای مرکزی با آنچه که عادت کرده است متفاوت میباشد. و گمان میکنم که این نکته را درک کرده است." مربی بایرن پس از اتمام تمرین ابراز رضایت کرد و افزود:" کریمی در نخستین جلسه تمرین با تیم خوب ظاهر شد".

کریمی.دوچرخه.بایرن:

karimi_bayern_03.jpg

از ساعت هشت صبح ۱۲ تیر تیم بایرن مونیخ تمرینات بدن سازی خود را برای آمادگی هر چه بیشتر در فصل جدید آغاز نمود. در اولین روز علی کریمی همراه با هم تیمی های جدید خود مسیر ده کیلومتری را با دوچرخه های مخصوص طی نمودند. طبق گفته کریمی اولین بار بود که این مدل تمرین را تجربه می کرد. پس از پایان تمرینات امروز اعضای تیم به سمت محل اردوی سالانه باشگاه که در پنجاه کیلومتری مونیخ قرار دارد حرکت خواهند نمود.

علی کریمی در مصاحبه مطبوعاتی که دیروز انجام داد از هم تیمی های جدید خود بابت همکاری با او برای سریعتر هماهنگ شدن با تیم تشکر کرد. لازم به ذکر است که بازی تدارکاتی دیروز تیم بایرن مونیخ با نتیجه یازده بر صفر به سود این تیم به پایان رسید.

روزنامه بیلد - از معتبر ترین روزنامه های ورزشی آلمان - در تحلیل خود از تمرینات و بازی تدارکاتی دیروز تیم بایرن مونیخ با عبارت "کریمی نشان داد که می تواند با توپ همه کار انجام دهد" به تسلط علی کریمی بر توپ اشاره کرده است و نتیجه گرفته است: "این ستاره ایرانی به راحتی می تواند در ترکیب اصلی بایرن مونیخ جا داشته باشد."

عکسهایی از اولین روز تمرین کریمی در بایرن:

عکس های اولین روز تمرین علی کریمی در بایرن مونیخ را می توانید از وب-سایت این باشگاه مشاهده نمائید.

محاسبه اختصاصی با علی جون:

به علت سؤال های فراوانی که دوستداران فوتبال و بخصوص علی کریمی در مورد وضعیت او در تیم جدید خود دارند و علی رغم اینکه کریمی اشتیاق چندانی به مصاحبه و سؤال و جواب ندارد، توانستیم رضایت او را به انجام یک مصاحبه اختصاصی با وب سایت خود جلب کنیم.

در تیم بایرن مونیخ روزگار چگونه میگذره؟

بسیار بسیار متفاوت. یک زندگی کاملا دگرگون شده، از غذا تا هوا و همه چیز دیگر تغییر کرده. در دو هفته اخیر تمرینات سخت و مشکلی رو پشت سر گذاشتیم. بدن سازی آنهم به شیوه ماگات در عادت و شیوه کار من بسیار غریب و ناسازگار بود. روزی دو جلسه تمرین داریم که هر جلسه تقریبا شامل سه قسمت دویدن، حرکات ژیمناستیکی، کار با مدیسن بال و در نهایت تمرینات تاکتیکی به شیوه های مختلف. فشار این تمرینات به قدری بالا بود – بخصوص برای من – که خودم هم باور نمی کنم چنین تمریناتی را پشت سر گذاشته باشم. در حال حاضر تقریبا زندگی اردوئی داریم، بدن سازی و حضور در مسابقات دوستانه مختلف.

از نظر زبان آلمانی به کجا رسیده ای؟

خب زبان یکی از مشکلات هر تازه وارد نا آشنا به زبان آلمانی است. برای من این مشکل همچنان وجود دارد و چیزی نیست که با دو سه هفته حل شود. فعلا یک مترجم و همراه به نام شاهین شبانه روزی با من زندگی می کند. البته او در حریم تیم بایرن مونیخ وارد نمی شود، ماگات حضور هر نوع مترجمی را به داخل زمین و اردو برای من ممنوع کرده است. در حال حاضر کلمه های چپ و راست، صبح و شب، نهار و شام و تعدادی کلمه های فوتبالی را یادگرفته ام.

حدس ها و حرف های زیادی در مورد اینکه در ترکیب اصلی تیم خواهی بود یا نه وجود دارد، عقیده خودت در این مورد چیست؟

من خودم شخصا به این فکر نمی کنم که در ترکیب قرار خواهم گرفت یا نه. برای رسیدن به تیم اصلی راه زیاد و دشواری روبروی خودم میبینم. چیزی که می تونم بگم اینه که این راه رو خوب شروع کردم و هر روز با انگیزه بهتری ادامه میدم. اگر به امید خدا صدمه نبینم تمرینات را با قدرت و روحیه بالا ادامه میدم و حداقل به یک آمادگی بالا خواهم رسید که چه در زمین باشم و چه روی نیمکت حداقل وجدانم راحت است که تلاش خودم رو کردم و ثمره اش را داده.

با توجه به بازی های دوستانه در مورد وضعیت خودت در تیم چه پیش بینی داری؟

این بازی های تمرینی هرگز نمی تواند ملاک تعیین کننده ای برای حضور در ترکیب اصلی تیم باشد. به هیچ وجه دوست ندارم با اخبار ضد و نقیض در جریان تمرینات و اظهار نظر های مثبت و منفی توقعات مردم را بیش از حد بالا ببرم و یا آنها را مأیوس کنم. گل ها و پاس گل ها و کلا بازی های تمرینی و مسابقات دوستانه با تیم های سطح پائین تنها برای آمادگی است و نمی تواند دلیل خوبی برای انتظار های کم یا زیاد در مورد آینده یک بازیکن باشد. به همین دلیل به علاقه مندان فوتبال و بخصوص عزیزانی که لطف دارن وبا دقت اوضاع من رو دنبال می کنن صمیمانه می گویم که هنوز هیچ چیز مشخص و از پیش تعیین شده ای وجود ندارد. تمرینات بسیار فشرده و سختی است که تمام بیست و پنج بازیکن حاضر در تیم دنبال می کنند و به هر حال هر کدوم از آنها امیدوارند در ترکیب اصلی قرار بگیرند. تنها قولی که می توانم به هواداران عزیز و ایرانیان بدهم این است که با تمام وجود برای آمادگی بدنی و رسیدن به ترکیب اصلی تیم تلاش خواهم کرد، تا خداوند چه خواهد و چه پیش آید.

رفتار بچه های تیم، مربی و مسؤلین با تو چگونه است؟

شکر خدا بچه ها خوب مرا پذیرفته اند با زبان بی زبانی با آنها و در کنار آنها راحت هستم، همه چیز روی برنامه و حساب و کتاب است. از باند بازی و لج بازی، حسادتهای مرسوم و توکار گذاشتن هاخبری نیست. انظباط حرف اول را میزند. برنامه ریزی مشخص و همه چیز در جای خود قرار دارد. قبلاَ هم گفته ام آنچه انگیزه های مرا بالا میبرد همان انظباط و عدم وجود کوچکترین تبعیض در تیم است. یک دستور و اجرای آن برای همگان یکسان است. بازیکن در هر تیمی وقتی تبعیض را نبیند و هر سختی و یا امتیازی برای همگان مساوی باشد دیگه نه اعتراضی و نه پرخاشی و نه جنگ اعصاب. اینجوری وقت برای همه یکسان میگذره.

خانه و ماشین گرفته ای؟

آپارتمانی در یک منطقه تقریبا جنگلی گرفته ام اما فعلا در هتل زندگی می کنم و در اردو های شبانه روزی هستیم. ماشین هم فعلا یک آئودی قرمز دارم که احتمالا تا یکماه دیگر تعویضش می کنم.

از گرفتن شماره هشت خوشحالی؟

خوب مسلما شماره هم جزئی از فوتبال است و این شماره بیشتر از دیگر شماره ها به دل من می چسبد. ولی اگر شماره دیگری هم به من می رسید فرق آنچنانی در روحیه و اراده من نمی کرد.

در آلمان با ایرانی ها بخصوص بازیکنان ایرانی در تماس هستی؟

در این مدت شبانه روز مشغول بوده ام و فقط یکی دو بار فرصت کردم به یک رستوران ایرانی که از قضا آن هم رستوران پرسپولیس بوده بروم و از غذا های ایرانی لذت ببرم. با مهدوی کیا چند بار صحبت تلفنی داشتم و همچنین با زندی. فعلا همه از هم جدا هستیم و سخت درگیر تمرینات بدنسازی تیم هایمان.

فوتبال در ایران را دنبال می کنی؟

فعلا تو فضای آلمانی نفس می کشم و در اردوهای شبانه روزی هستم که به همین دلیل ارتباطم با فوتبال ایران قطع شده. اما فهمیدم که صبا باطری قهرمان جام حذفی شد. به امید خدا وقتی به خانه شخصی خودم رفتم ماهواره جام جم رو وصل می کنم و به ایران متصل میشم.

از طرف خودمون و بقیه هوادارها برات آرزوی موفقیت می کنیم.

منم برای همه ایرانیای فوتبال دوست و عزیز آرزوی سلامتی دارم.

علی کریمی و اولین بازی رسمی:

فردا در حالی اولین بازی رسمی بایرن مونیخ در مقابل Vfb Stuttgart انجام می گیرد که تیم بایرن از شرایط مساعدی  برخوردار نیست.  بازیکنهای ملی پوش این تیم تازه استراحت تابستانی را پشت سر گذاشته و دیگر بازیکن ها آثار خستگی تمرینات بدنسازی در بدن شان وجود دارد.

علی کریمی پس از اولین بازی رسمی:

قهرمان سال گذشته بوندس لیگا، بازی نیمه نهایی جام حذفی لیگ آلمان را در مقابل تیم اشتوتگارت با نتیجه دو بر یک واگذار نمود و از راهیابی به مرحله نهایی بازماند.

علی کریمی - ملی پوش ایرانی – در آغاز نیمه دوم این بازی به میدان آمد و اولین حضور رسمی خود را در تیم صاحب نام آلمانی به ثبت رساند. این بازی در حالی انجام شد که تیم بایرن مونیخ به علت پشت سر گذاشتن تمرینات بدن سازی بسیار سنگین و همچنین غیبت ملی پوشان در تمرینات، نشانی از نام و اقتدار خویش را به همراه نداشت، نکته ای که می توان آن را  به عنوان یکی از بد شانسی های علی کریمی در نخستین حضور رسمی اش به حساب آورد.

در همین مورد نظر ابوالفضل جلالی – مدیر برنامه های علی کریمی – را جویا شدیم: "در مورد چهل و پنج دقیقه حضور کریمی در نیمه دوم اظهار نظر های گوناگون و متفاوتی شده است که تصمیم داریم تمامی این موارد را – چه مثبت و چه منفی – جمع آوری کرده و به اطلاع علی کریمی برسانیم. بدون شک کریمی هنوز یک بازیکن تازه وارد و ناآشنا در فوتبال اروپا محسوب می شود و با علاقه مندی فراوان از راهنمائی ها و انتقاد های کارشناسان – در هر رده ای که باشند – استقبال خواهد نمود."

کریمی بلافاصله پس از پایان بازی به همراه دیگر بازیکنان تیم به فرودگاه مونیخ رفت و به سوی توکیو پرواز کرد. در تماس کوتاهی که قبل از پرواز با کریمی داشتیم از بازی خود رضایت چندانی نشان نمی داد و گفت: "می توانستم بازی بهتری انجام بدم اما خستگی عمومی در کل تیم و بازی ضعیف بایرن مونیخ اجازه نداد تا بیشتر از این بازی خودم رو به نمایش بگذارم."

کریمی اضافه کرد: "در چهل پنج دقیقه ای که در زمین بودم بیشتر مشغول کارهای دفاعی بودم و رو به عقب بازی می کردم. بارها طول و عرض زمین را دویدم ولی متاسفانه در زمان حمله کمتر توپ به من می رسید. کارهای دفاعی هم انرژی زیادی از من می گرفت." او ضمن اشاره به تردید هایی که در زمان تصمیم گیری داشت و اینکه هنوز راحتی خیال و قاطعیت خود را در تصمیم هایش به دست نیاورده است اشاره کرد: "به مرور با نوع بازی بایرن مونیخ آشنا می شوم و پس از پشت سر گذاشتن تمرینات بدن سازی، امیدوارم در فرصت های باقی مانده با تمرینات تاکتیکی بیشتر با دیگر هم تیمی های خود هماهنگی بیشتری پیدا کنم. من هنوز با تیم کامل بایرن مونیخ تمرین های تاکتیکی نداشته ام و پس از بازگشت ملی پوشان این اولین بازی بود که در کنار هم قرار می گرفتیم. همین مساله مرا در پیدا کردن مکان خود در زمین دچار تردید می کرد."نوشته شده توسط حامد در دوشنبه 17 مرداد 1384 و ساعت 05:08 ق.ظ
ویرایش شده در - و ساعت -


لینک ثابت || نطرات [--]نوشته های قبلی...

هدیه تهرانی

jessica alba

سایت گل از علی جون

Stealth

مهناز افشار

همه چی!

دانلود بازی

لعیا زنگنه

Rachel McAdams

شارلاتان

پرسپولیس

خبر

کعبی

گفتگوی اختصاصی فیفا با علی جون

مربی گری مجازی


صفحات وبلاگ...

 

درباره وبلاگ

 وبلاگ من
ایمیل من
[yahoo]

نویسندگان

حامد(18)

موضوعات

ورزشی(8)
سینما(8)
بازی بازی(1)
موبایل(1)

آرشیو

  مرداد 1384 (18)


لینکستان


لینکدونی

سام (-)
آرشیو لینكدونی


جستجوخبرنامه


آمار وبلاگ

بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
كل نظرها :
كل بازدید ها :
افراد آنلاین : [Online]
ایحاد صفحه : -


 با تشکر از...

طراح قالب

All Powered By :
MihanBlog.com

ssx.Mihanblog.com